LENOVO IDEAPAD SLIM 3 (AMD RYZEN 3 7320U/8GB/512 SSD/W11/MSO24/15.6″) (82XQ00MDIN) GREY LAPTOP
Out of stock
SKU: 82XQ00MDIN
Categories: ,
icon
Free Delivery
icon
Safe Payment
Shop with Confidence
24/7 Help Center
Description
  • Processor: AMD Ryzen 3 7320U | Speed: 2.4GHz (Base) – 4.1GHz (Max) | 4 Cores | 8 Threads | 4MB Cache
  • Display: 15″ FHD (1920×1080) | 250Nits Brightness | Anti Glare |TUV Low Blue Light Certified
  • Design: 4 side narrow bezel | 1.79 cm Ultra Thin & 1.62 kg Light
SPECIFICATION
Brand ‎Lenovo
Series ‎IdeaPad Slim 3
Color ‎Arctic Grey
Form Factor ‎Thin & Light
Standing screen display size ‎15.6 Inches
Screen Resolution ‎1920 x 1080 pixels
Resolution ‎1920 x 1080 Pixels
Package Dimensions ‎52.4 x 32.6 x 7 cm; 1.62 kg
Batteries ‎1 D batteries required. (included)
Item model number ‎15AMN8
Processor Brand ‎AMD
Processor Type ‎Ryzen 3
Processor Speed ‎2.4 GHz
Processor Count ‎4
Memory Technology ‎Lpddr 5
Computer Memory Type ‎DDR4 SDRAM
Maximum Memory Supported ‎8 GB
Hard Drive Size ‎512 GB
Hard Disk Description ‎SSD
Hard Drive Interface ‎PCIE x 4
Audio Details ‎Headphones, Speakers
Speaker Description ‎User-facing stereo speakers, 1.5W x2, optimized with Dolby Audio